Čtyřkolový elektrický skútr

Paní Jaroslava je obrazně řečeno umělkyně bez diváků. Abychom to vysvětlili: umí si získat okolí svým šarmem, projevem a důvtipem (i sebekritickým): vždy hájí zájmy svých „spolukolegů seniorů“ a jak sama dodává: když se mi to nelíbí, tak nebudu mlčet…a hlavně: sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo. Ovšem, vše hezké, má i smutnou stránku věci. Paní Jaroslava je postihnuta nevyléčitelnou chorobou, jejímž hlavním znakem je stálý třes a postupné oslabení celého svalstva. Pro osobu, která miluje vnější svět, je to nekonečný vnitřní boj. Boj, který prozatím vítězně zvládá, neboť nechce zůstat vězněm svého pokoje. Chtělo by se říci, že tady končí životní zkouška paní Jaroslavy, ale opak je pravdou. Světová pandemie způsobila dlouhodobé uzavření našeho zařízení a pro paní Jaroslavu nastalo období izolace. Nejednou jsme viděli paní Jaroslavu se slzami a klením. Avšak praví se: i v té nejhlubší tmě – to nejmenší světlo září. A s tímto posláním jsme paní Jaroslavu vyzpovídali, co by bylo jejím reálným přáním, které by ji mohlo pomoci či potěšit. Po dlouhé době jsme zaregistrovali úsměv a úžas. Ze stolečku vyndala složku, ve které bylo přání, na které si doufá od doby, kdy její zdraví ji začalo více omezovat. Ovšem, co by to bylo za paní Jaroslavu, aby nedodala: takové přání je jako vyhrát v loterii, proto už teď děkuji za tiket a vždy na prvním místě osobního přání bude: zdraví VŠEM.

Tříkolka

Pomozte vyrazit na výlet těm, kterým nohy neslouží! Jste fanoušky projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata? Dokážete se vžít do pocitu lidí, kteří tráví svůj čas v domovech seniorů a jiných pobytových zařízeních pro seniory a svou rodinu vidí minimálně nebo vůbec? Pak pro vás máme jako na míru šitou roli Ježíška pro letošní Vánoce. 

V Kytlicích je totiž skvělá parta lidí, která se stará vedle ostatních klientů o několik vozíčkářů a hrozně neradi je nechávají v domově, když vyrážejí s ostatními na výlet. Vše by změnilo to, kdyby je mohli vzít za individuální asistence na projížďku na kole. Což by umožnila vytoužená elektrotříkolka. Její cena je ale bohužel vysoká. Kolem 200 tisíc korun. A to je pro imobilního klienta stejně nedosažitelná částka jako pro domov samotný. A táááák ...? Ano ... potřebujeme vás.

Staňte se, prosím, jedním z těch, kdo pomůžou sbírat zážitky z výletů těm, kterým nohy neslouží. Staňte se Ježíškovým vnoučetem. Složte se na tříkolku a udělejte tak radost sobě, i spoustě dalších. Denně, pořád, opakovaně, imrvére, furt pryč, do skonání duší...těch elektrotříkolkových

Zahradní altán a zahradní nábytek

“Milý Ježíšku, v našem domově jsme moc rádi. Máme tu velkou zahradu, na které trávíme hodně času, když nám přeje počasí. Když ale paří sluníčko, nemáme se kam schovat. Proto bychom si přáli zahradní dřevěný altánek se střechou, kde bychom mohli trávit příjemné chvíle…”. Takové krásné přání Ježíškovi jsme našli v naší databázi a rozhodli jsme se ho splnit stůj co stůj. Jde ale o nákladné přání a tak potřebujeme vaši pomoc, milá Ježíšova vnoučata.

 

“Altánek by měl být kruhový o průměru 5 metrů, protože na zahradě je pozůstatek betonového dvoru, který je ve tvaru kruhu. Budeme mít ale radost z jakéhokoli tvaru. Hlavně, když se nás tam hodně vejde. Radost by ještě zvětšilo, kdyby tam byl také zahradní nábytek, abychom si mohli u stolu vypít kávu…,” dodávají. A to činí z přání přání ještě dražší?.-)

Ale my to zvládneme, co říkáte?