Jak se stát Ježíškovým vnoučetem

Je to jednoduché. Potřebujete jen tři věci - dobré srdce, nadšení a čas. Je to tedy stejné jako u Ježíška, kterým se pro tuto chvíli stanete. A věřte tomu, že tím vaše letošní Vánoce dostanou úplně jiný rozměr.

Postup krok za krokem:

  • Na hlavní stránce vyberete tlačítko “CHCI SPLNIT PŘÁNÍ”
  • Pročtete si seznam přání seniorů a zarezervujete si to, které chcete splnit
  • Vyberete způsob předání/zaslání dárku, či uspořádání zážitku

Krok první - Výběr dárku

Seznam přání se plní průběžně podle času a možností personálu domovů a sociálních zařízení, který s klienty jejich přání sepisuje a do systému vkládá. Chceme, aby mělo co nejvíce lidí možnost stát se Ježíškovým vnoučetem, proto je v daný den možné zarezervovat z jedné adresy pouze jedno přání. Nezoufejte, když budou přání zrovna rozebraná. Nakoukněte do seznamu třeba za hodinu nebo další den. Přibývat budou stále, až do Vánoc.

Krok druhý - Rezervace přání

Přání, které vás chytlo za srdce, už máte vybrané. Teď je potřeba si jeho splnění rezervovat a dát nám o sobě vědět. Stačí vyplnit údaje potřebné pro rezervaci a do e-mailu Vám přijdou informace, které potřebujete. A moc vás, milá Ježíškova vnoučata, prosíme, rezervujte si dárky i zážitky až ve chvíli, kdy jste o své touze, možnosti a schopnosti potěšit seniora skutečně  přesvědčeni. Existuje také možnost omylu při rezervaci. Zkrátka, že se “překliknete” a ihned víte, že přání nebudete moci splnit. I na tuto možnost myslíme a máte možnost rezervaci v tomto emailu okamžitě zrušit.
Domov se vám po rezervaci přání ozve sám. Stát by se tak mělo do deseti dnů. Po uplynutí této doby vám přijde automatický email s kontaktem na domov, abyste ho případně mohli kontaktovat vy sami. 
Pokud se s domovem nedomluvíte do 14 dnů, přání se uvolní pro jiného dárce. 

Krok třetí - Předání a doprava

Na způsobu předání se domluvíte s pracovníkem domova. Prosíme, abyste domov ani zařízení hned nekontaktovali sami. Myslete prosím na to, že pečovatelé, kteří jsou naší jedinou spojkou k seniorům, se mohou věnovat Ježíškovým vnoučatům často jen ve volném čase. Buďte k nim prosím laskaví, vstřícní a trpěliví. Děkujeme.
S předáním nebo zasláním dárku nemusíte čekat do Štědrého dne. Můžete vyrazit třeba hned, protože, jak se nám bohužel potvrdilo, v tomto případě platí více než kde jinde ono známé "Není čas ztrácet čas".
Pokud se už Vánoce kvapem blíží a vy stále nemáte potřebné informace od domova vaše vybraného seniora, napište nám na adresu vnoucata@rozhlas.cz.
I letos Ježíškovým vnoučatům pomáhá s dopravou dárků do domovů přepravní společnost DHL Express. Nemáte-li možnost doručit dárek osobně, můžete při rezervaci přání vybrat možnost přepravy DHL zdarma. Do emailu vám přijde spolu s potvrzením rezervace přání také instrukce, jak postupovat při objednání přepravy. Dárek pak stačí donést spolu s přepravním listem na jedno ze 13 vybraných DHL Express sběrných míst nebo jednu ze 7 zapojených recepcí Českého rozhlasu, které slouží také jako sběrná místa pro Ježíškova vnoučata. Objednat zdarma přepravu přes DHL je možné do 28. 12. 2023 včetně a na sběrném místě musí být nejpozději 29. 12. 2023. Poslední svozy ze sběrných míst budou 2. 1. 2024.

Rychlý průvodce odesláním zásilky přes DHL Express

Finanční sbírka na nákladnější přání seniorů

Vzhledem k tomu, že některá přání seniorů (nebo kolektivů seniorů) jsou finančně náročnější, zřídili jsme v roce 2020 veřejnou sbírku Ježíškova vnoučata. Tak, aby se naši laskaví dárci mohli na některá z přání složit. A funguje to! Do veřejné sbírky je možné přispět převodem na sbírkový účet Nadačního fondu Českého rozhlasu s číslem 2222222222/0800, který je vedený u České spořitelny a.s. Určený je pouze pro účely veřejné sbírky Ježíškova vnoučata. Ta podléhá kontrole Magistrátu hlavního města Prahy a projekt Ježíškova vnoučata je každý rok auditován.
Osvědčení o konání veřejné sbírky Ježíškova vnoučata (dokument ke stažení).

Po úhradě všech nákladnějších přání z vánočního seznamu, kterými bývají převážně polohovací a masážní křesla, elektrické invalidní vozíky a skútry (ale i televize pro klienty upoutané na lůžko), zbývá každoročně ještě dost peněz na podporu volnočasových a aktivizačních činností v domovech pro seniory, domovech se zvláštním režimem, stacionářích a dalších pobytových zařízeních, která vytváří seniorům pocit domova. Nejoblíbenější jsou bezpochyby zvířecí návštěvy, zahradničení a pěstování voňavých dobrot a cestování po místech, které probouzí vzpomínky.  

Moc vám za tu možnost a radost děkujeme!
Váš tým Ježíškových vnoučat Nadačního fondu Českého rozhlasu