Jak se stát Ježíškovým vnoučetem

Je to jednoduché. Potřebujete jen tři věci:

  • dobré srdce
  • nadšení
  • čas

Je to stejné jako u Ježíška, kterým se pro tuto chvíli stanete. A věřte tomu, že tím vaše letošní Vánoce dostanou úplně jiný rozměr

Postup krok za krokem:

  1. Na hlavní stránce vyberete tlačítko CHCI SPLNIT PŘÁNÍ
  2. Pročtěte si seznam přání od Ježíška a zarezervujete si to, které chcete splnit
  3. Vyberete způsob předání/zaslání


Krok první - Výběr dárku

Stačí, když si na hlavní straně webu www.jeziskovavnoucata.cz vyberete políčko – CHCI SPLNIT PŘÁNÍ, které vás zavede do seznamu tisíců přání seniorů z celé země (dárky i zážitky).

Seznam se plní průběžně, podle času a možností personálu domovů a sociálních zařízení, který s klienty jejich přání sepisuje a do systému vkládá. Nezoufejte, když budou zrovna přání rozebraná. Nakoukněte se do seznamu třeba za hodinu nebo další den. Přibývat budou stále, až do Vánoc.


Krok druhý - Rezervace přání

Pokud jste si vybrali plnění přání, tedy zakoupení dárku nebo uskutečnění zážitku, stačí vyplnit údaje potřebné pro rezervaci a do e-mailu Vám přijdou informace, které potřebujete. A moc vás, milá Ježíškova vnoučata, prosíme, rezervujte si dárky i zážitky až ve chvíli, kdy jste o své touze, možnosti a schopnosti potěšit seniora skutečně přesvědčeni. Byla by škoda vzbudit falešné nadšení a naději u člověka, který po letech uvěřil v kouzlo Vánoc.
Případné zlomené srdce jsme raději pojistili tím, že pokud přání, které jste si vybrali, nesplníte do 14 dnů, pak se automaticky uvolní pro rezervaci dalšímu dárci. Děkujeme za pochopení.


Krok třetí - Předání a doprava

Pokud jste se rozhodli pro osobní předání daru nebo zážitku, vyčkejte na potvrzovací email, ve kterém naleznete i kontakt na domov či zařízení. Prosíme, abyste domov ani zařízení nekontaktovali sami. Zaměstnanci domova se Vám ozvou a domluví s vámi další kroky pro splnění přání sami, až budou mít oni ve svém nabitém pracovním programu čas. Vše, co pro Ježíškova vnoučata dělají, dělají jen ze svého nadšení, lásky ke klientům, bez nároků na jakoukoli odměnu, velmi často po své pracovní době, kdy mají být doma, péct s rodinou cukroví a obstarávat vlastní dárky. Myslete na to, prosím, a buďte k nim laskaví, vstřícní a trpěliví.
Pokud se zástupce domova přece neozve, prosíme, kontaktujte nás ZDE.

S předáním nebo zasláním dárku nemusíte čekat do Štědrého dne. Můžete vyrazit třeba hned. Jak se nám bohužel potvrdilo, v tomto případě platí více než kde jinde ono známé "Není čas ztrácet čas".

 

Finanční sbírka na nákladnější přání seniorů

Vzhledem k tomu, že některá přání seniorů (či kolektivů seniorů) jsou finančně náročnější, zřídili jsme v roce 2020 veřejnou sbírku Ježíškova vnoučata. Tak, aby se naši laskaví dárci mohli na některá z přání složit. A funguje to! :)

Do veřejné sbírky je možné přispět převodem na sbírkový účet Nadačního fondu Českého rozhlasu s číslem 2222222222/0800, který je vedený u České spořitelny a.s. Určený je pouze pro účely veřejné sbírky Ježíškova vnoučata. Ta podléhá kontrole Magistrátu hlavního města Prahy a projekt Ježíškova vnoučata je každý rok auditován.

Osvědčení o konání veřejné sbírky Ježíškova vnoučata (dokument ke stažení).

 Od listopadu 2021 do ledna 2022 jsme díky sbírce přispěli na 71 přání ze seznamu na www.jeziskovavnoucata.cz v hodnotě 2 521 927 Kč . Pracujeme teď intenzivně na splnění posledních přání seniorů, která jsou časově náročnější.  Ze zbylých peněz budeme od února 2022 stejně jako v loňském roce přispívat na volnočasové a aktivizační činnosti v domovech pro seniory, domovech se zvláštním režimem, stacionářích a dalších pobytových zařízeních, která vytváří seniorům pocit domova.