Jak napsat Ježíškovi

Hned v úvodu je dobré zmínit, že hlavní spojkou mezi dárcem a obdarovaným jsou pracovníci domova, centra nebo stacionáře. Zkrátka vybraná sestřička, aktivizační pracovník, pečovatel nebo pečovatelka, kteří hrají v celém příběhu nenahraditelnou roli. Člověk, který obchází s tužkou a papírem seniory, za kterými už často žádné návštěvy nepřicházejí. Tento náš nenahraditelný prostředník pak vkládá přání seniorů do databáze na www.jeziskovavnoucata.cz, která se v půli listopadu každoročně otevře veřejnosti. Tedy Ježíškovým vnoučatům, která vybírají přání úměrně svým možnostem a odhodlání, rezervují a následně plní. Ať už jde o hmotné dárky, nebo zážitky a setkání, po kterých senioři touží. 

 

Kdo se může stát pomocníkem Ježíška 

Pokud jste pracovníkem domova pro seniory, domova se zvláštním režimem, denního či týdenního stacionáře, domu s pečovatelskou službou, zdravotnického zařízení (nemocnice, LDN a pod.) či kluby seniorů a chcete se stát pravou rukou Ježíška, napište nám na email vnoucata.domovy@rozhlas.cz. Rádi vám pošleme všechny potřebné instrukce. Naší podmínkou je, aby zařízení, které se do Ježíškových vnoučat zapojí, bylo registrovaným poskytovatele sociálních služeb pro seniory nebo bylo registrovaným zdravotnickým zařízením. A abychom zde měli parťáka, na kterého budeme moct posílat důležité zprávy z Ježíškových vnoučat. Komunikaci s domovy má na starosti naše milá, věčně usměvavá a nezničitelná Marietta, a právě s tou budete vše plánovat a řešit. 

 

Pokud jste zaměstnancem obecního úřadu, a s laskavostí dohlížíte na služby pro seniory (nebo jim služby přímo poskytujete), i vy jste naším vítaným pomocníkem. Ježíškova vnoučata se snaží těšit také osamělé seniory v domech a bytech na venkově i ve městech. Tady je situace o poznání těžší, protože se bojíme o bezpečí seniorů. Chceme je chránit před lidmi s nekalými úmysly, a tak jejich adresu samozřejmě nemůžeme zveřejnit. Právě pracovník úřadu, pečovatelské služby, klubu pro seniory či místní charity je tady nepostradatelný a velmi cenný pomocník při zjišťování přání i následném předávání dárku. I pro něj platí v případě zájmu vstupní adresa vnoucata.domovy@rozhlas.cz, kam jen stačí napsat krátký email, že se chcete zapojit. Vše potřebné pak dořešíte s Mariettou. 

 

Děkujeme.