Jak napsat Ježíškovi

Hned v úvodu je dobré zmínit, že hlavní spojkou mezi dárcem a obdarovaným jsou pracovníci domova, centra nebo stacionáře. Zkrátka vybraná sestřička, aktivizační pracovník, pečovatel nebo pečovatelka, kteří hrají v celém příběhu nenahraditelnou roli. Člověk, který obchází s tužkou a papírem seniory, za kterými už často žádné návštěvy nepřicházejí. Tento náš nenahraditelný prostředník pak vkládá přání seniorů do databáze na www.jeziskovavnoucata.cz, která se v půli listopadu každoročně otevře veřejnosti. Tedy Ježíškovým vnoučatům, která vybírají přání úměrně svým možnostem a odhodlání, rezervují a následně plní. Ať už jde o hmotné dárky, nebo zážitky a setkání, po kterých senioři touží. 

Kdo se může stát pomocníkem Ježíška 

Pokud jste pracovníkem domova pro seniory, domova se zvláštním režimem, denního či týdenního stacionáře, domu s pečovatelskou službou, zdravotnického zařízení (nemocnice, LDN a pod.) či kluby seniorů a chcete se stát pravou rukou Ježíška, registrujte vaše zařízení jednoduše zde.Vaši registraci zkontrolujeme, bude-li něco chybět, ozveme se vám zpět s žádostí o doplnění či úpravu. Po schválení vaší registrace můžete začít vkládat přání seniorů a seniorek. Naší podmínkou je, aby zařízení, které se do Ježíškových vnoučat zapojí, bylo registrovaným poskytovatele sociálních služeb pro seniory, registrovaným zdravotnickým zařízením nebo nestátní neziskovou organizací, která má ve svém účelu poskytování služeb pro seniory. A abychom zde měli parťáka, na kterého budeme moct posílat důležité zprávy z Ježíškových vnoučat. Komunikaci s domovy a spolky má na starosti naše milá, věčně usměvavá a nezničitelná Marietta, a právě s tou budete vše plánovat a řešit. 

Pokud jste zaměstnancem obecního úřadu, a s laskavostí dohlížíte na služby pro seniory (nebo jim služby přímo poskytujete), i vy jste naším vítaným pomocníkem. Ježíškova vnoučata se snaží těšit také osamělé seniory v domech a bytech na venkově i ve městech. Tady je situace o poznání těžší, protože se bojíme o bezpečí seniorů. Chceme je chránit před lidmi s nekalými úmysly, a tak jejich adresu samozřejmě nemůžeme zveřejnit. Právě pracovník úřadu, pečovatelské služby, klubu pro seniory či místní charity je tady nepostradatelný a velmi cenný pomocník při zjišťování přání i následném předávání dárku. I pro vás platí, že se můžete registrovat jednoduše zde.A my vám moc děkujeme, že budete prodlouženou a důvěryhodnou rukou Ježíškových vnoučat v domácnostech seniorů a seniorek ve vašich obcích.

Děkujeme.